Järva valla võrkpalli rahvaliiga 2024 võitjad on selgunud

Allikas: Uudised ja Teated

Pildil: Aravete võistkond oli võidukas juba kolmandat aastat järjest.

Viiendat korda toimunud Järva valla võrkpalli rahvaliiga lõplik paremusjärjestus selgus 27. aprillil Aravete spordihoones peetud finaalturniiril, kuhu olid lunastanud pääsme põhiturniiri neli paremat võistkonda: Aravete, Käravete, Koeru ja Imavere.

Põhiturniiri 36 mängu toimusid meie valla Aravete, Imavere, Koeru, Järva-Jaani ja Koigi spordihoonetes ja finaalturniiri neli mängu Aravete spordihoones. Kokku osales 40 võistlusmängus rekordilised üheksa segavõistkonda 91 mängijaga, kellest 27 olid nais- ja 3 60+ meesmängijad.

Finaalturniiri suhteliselt ühepoolsetes poolfinaalkohtumistes võitis põhiturniiri võitja Aravete Imavere võistkonda 2:0 ja Käravete Koeru võistkonda samuti 2:0. Esineliku otsustavad kohamängud olid aga väga tasavägised ja põnevad ning kulgesid sarnaste stsenaariumite järgi, kus hilisem võitja kaotas 1. geimi.

Pronksmedalimängus, kus kohtusid Koeru ja Imavere, kaotas Koeru 1. geimi lausa 14:25, kuid võitis 2. geimi veelgi kindlamalt 25:11. Kolmandas otsustavas geimis oli Koeru siiski veidi kindlam võites geimi 15:12 ja mängu 2:1 ning võttis pjedestaali pronksikoha omale.

Tulises finaalkohtumises olid juba kolmandat aastat järjest vastamisi Aravete ja Käravete võistkonnad. Käravete, kes kindlasti ihkas oma teise koha needust murda, alustas ikka väga bravuurselt ja võitis 1. geimi suhteliselt kindlalt 25:20. Aravete kogenud ja ühtlane võistkond aga ei murdunud ning võitis omakorda 2. geimi 25:17, 3. otsustava geimi juba 15:8 ja finaalkohtumise 2:1 ning suutis taaskord tiitlit kaitsta.

Järva valla võrkpalli rahvaliiga 2024 meistriks kroonitud Aravete võistkond mängis finaalis koosseisus: Merlin Paloson, Kai Jõemets, Rain Ots, Marek Palandi, Kristjan Kallaste ja Joonas Lõbus.

Teise koha saavutanud Käravete mängis koosseisus: Epp Sepp, Margit Reinmets, Olga Khodyreva, Hannes Sepp, Marco Palandi, Kalvi Kallaste, Jaanus Käärma, Ariano Suur ja Riko Tepo Teppan ning kolmanda koha saavutanud Koeru koosseisus: Age Vahemaa, Annika Deedin, Martin Nukke, Andres Gorbõljov, Marek Perlin, Jarmo Liiva, Arvi Abner ja Silver Flink.

Järva valla võrkpalli Rahvaliiga 2024 lõplik paremusjärjestus: I Aravete, II Käravete, III Koeru, IV Imavere, V Võrgutajad, VI Järva-Jaani, VII Päästekas, VIII Järva Vallavalitsus ja IX IG Ambla.

Kolmele paremale võistkonnale kuulusid karikad, medalid ja meened, igale Rahvaliigast osavõtjale meene. Võitjavõistkond sai autasustamisel poseerida ka Järva valla võrkpalli Rahvaliiga meistrisärkidega.

Loosiauhindu jagus paljudele mängijatele ja siinkohal veel kord suur tänu meie sportliku ürituse toetajatele Jäägri Villa, Graanul Invest, Weber/Saint Gobain, E-piim, Natural, Konesko, Tammelaks, Kuma, Eesti Võrkpalli Liit ja Järva vald. Tänud ja meened teenisid ka võistkondade eestvedajad Mikk Kallakmaa, Rain Ots, Epp Sepp, Janek Melnik, Jüri Ellram, Martin Nukke, Janno Mändla, Lauri Ilves ja Jaak Tammik ning kohtunikud Aarne Aljama, Teet Kallakmaa, Jüri Ellram, Tõnu Aava ja Rando Suve.

Kokkuvõttes oli tore tõdeda, et valla Rahvaliiga nn vanad olijad on ikka ja alati valmis turniiridel kaasa lööma ning liigaga on liitunud ka kaks uue nimega võistkonda Võrgutajad ja Päästekas. Väga vahva ja vajalik on ka vallavalitsuse võistkonna kaasa löömine. Järva valla võrkpallurid igatahes tõestasid, et võrkpall on võrratu ja kiituse on ära teeninud kõik valla rahvaliigas osalenud mängijad!

Järva valla võrkpalli rahvaliiga järgmine turniir toimub augustis Aravete liivaväljakutel, kui selgitame välja Järva valla Suvevolle selle aasta parimad segavõistkonnad.